| StopCardiak a întrebat:

Rasa de caini Lundehund este prietenos cu copii?

Răspuns Câştigător
| Ralla_7778 a răspuns:

Din cate stiu eu nu este periculos este chiar prietenos dar mai bine l-ai cumpara la vreo 2 luni ca sa te intelegi cu el

3 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Sper ca linkul acesta o sa te ajute: http://www.animalutze.com/......a-d.php... O zi buna!

| thegirl1 a răspuns:

Lundehund este un caine vioi, inteligent, independent si destul de viclean. Poate avea uneori un caracter dominant si nu este recomandat persoanelor fara experienta in cresterea cainilor. Acest patruped latra destul de putin. Este devotat familiei dar suspicios cu strainii. Lundehund se intelege bine cu alti caini. In privinta altor animale de casa, Lundehund trebuie socializat cu acestea de foarte devreme pentru ca instinctele lui de vanator sunt destul de puternice.
Poate iti este de folos! happy

| thegirl1 a răspuns:

Lundehund este un caine vioi, inteligent, independent si destul de viclean. Poate avea uneori un caracter dominant si nu este recomandat persoanelor fara experienta in cresterea cainilor. Acest patruped latra destul de putin. Este devotat familiei dar suspicios cu strainii. Lundehund se intelege bine cu alti caini. In privinta altor animale de casa, Lundehund trebuie socializat cu acestea de foarte devreme pentru ca instinctele lui de vanator sunt destul de puternice.