| anonim_4396 a întrebat:

Repede,repede! ajutati-ma, a venit pisica mea cu un pui de vrabie in gura si era cat pe ce sa-l manance l-am luat cu totii (tatal meu) si l-am bagat intr-o cutie si stam cu el pe terasa, este pui va dai seama ca el de abia invata sa zboare ca mama lui si ce putem sa i dam de mancare?

Răspuns Câştigător
| RallFy a răspuns:

Da cum a zis si @deathlove, firimituri de paine dar fara coaja daca e pui, faina de malai dar sa fie fina ca sa poata sa o manance, rupe si tu niste frunze de salata in bucatele mici etc.

3 răspunsuri:
| DeKoniec a răspuns:

Vrabia este o pasare, gaina este o pasare... ce mananca o gaina. Grau, Porumb. daca aveti pisica cred ca stati la tara si stiti mai bine decat mine de ce are nevoiewinking Sper ca te-am ajutat.

| LadyDy01 a răspuns:

Firimituri de paine, faina de malai

| gaina007 a răspuns:

Ar trebui sa-i puneti un castron mare cu ciorba si un pahar de palinca...si apoi sa-l leganati pana dimineata! a doua zi va zbura cu siguranta!