| floppy98 a întrebat:

Sal TPU am un caine York shire terrier si de cateva zile in coace nu vrea nici deal dracu sa se joace cu nimeni si se sperie foarte ta
re cand incearca ori cine sa o mangaie
energie are ca toata ziua sare si fuge
si nu e nici in perioada in care e in calduri sau cv

ce as putea face?

2 răspunsuri:
| Klau97 a răspuns:

Asa am patit si eu dar nu cu un terrier cu un ciobanesc german de 1 luna. A fost lovit de cineva cu o piatra si s-a speriat. Incearca sa te apropi de terier
si sa il mangai atunci o sa prinda mai mult curaj. De obicei cainii daca sunt loviti odata nu prea mai sta langa cineva. Dar totusi incearca sa faci un efort si sa il mangai. Daca te-a ajutat cu ceva funda.

| viotedy a răspuns:

Trebuie sa-i recastigi increderea.