| floppy98 a întrebat:

Sal TPU am un york shire terrier si as vrea sa stiu si eu... daca face puisori si vor creste mari se vor juca cu ea?

(daca pui se vor juca cu mama lor)
funda

Răspuns Câştigător
| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Pai,daca mama lor e jucausa si mostenesc da, dar in cel mai rau caz, nu...tongue, bafta wave wave

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Depinde,de exemplu catelusa mea nu e asa jucausa si nu s-a jucat cu puii. S-ar putea sa se joace din cate stiu eu yorki sunt foarte jucausi.
Ai grija, nu o da de la primele calduri la monta, nu e bine pentru ea, doar dupa 1 ani jumatate.
Sa-ti traiasca!

| floppy98 explică (pentru RedNose):

Stai linistit(ă)are 7 anilaughing si da mai poate face puihappy

| RedNose a răspuns (pentru floppy98):

La 7 ani e cam batrana sa mai faca pui,e periculos si pentru eawinking ai grija daca tot vrei sa o imperechezi cand va fata. Dar dupa parerea mea, nu prea ar avea rost sa o mai imperechezi, doar daca nu ai apucat sa opresti un pui si iti doresti, astfel nu stiu de ce ai mai imperechea-o la varsta asta, e periculos pentru ea.

| floppy98 explică (pentru RedNose):

Se mai poate inca... pana pe la 9-10 ani parca da atunci chiar ca e batranabig grin

| RedNose a răspuns (pentru floppy98):

Eu am fost la vet cu catelusa la 6 ani, m-a intrebat daca am dat-o vreodata la monta si i-am zis ca "da, aproape un an in urma" si mi-a zis sa nu o mai dau, ca e periculos. Un caine de talie mica are speranta de viata intre 14-17 ani, deci gandeste-te cat de batrana ehappy

| Bogdan123Bogdan a răspuns:

Daca mama e jucausa si ei o sa se joace cu mama lor, dar daca nu e jucausa, nu prea ..Bye wave wave wave

| CrazyName a răspuns:

Da