| franta a întrebat:

Sal.Tpu vreau sa va intreb am o broasca testoasa cu tample rosii si carapacea e alba nu se vede verdele ce trebuie de facut sa o spal sau ce? Daca trebuie de spalat imi spuneti cum? pppppppppplllllllllleeeeeeeeeeaaaaaaasssssssssseeeeeeee; ;;;;;;;(

Răspuns Câştigător
| navinia a răspuns:

Daca e alba inseamna ca asa e ea, sau altceva! daca vrei sa o speli broscutele testoase se spala asa: iei o periuta de dinti cu apa si cureti cu atentie prin toate colturile! sa nu pui sapun! Daca pui o sa intre in carapace si cand o sa bage capu-n carapace o sa ii intre in ochi, nas, etc. si mai ales pentru ca e testoasa! pana la urma moare daca pui sapun dar stai linistit! totul o sa fie bine! nu uita! asa se spala: Cu o periuta de dinti si apa! big grin sper ca te-am ajutat! FUNDA?