| hiphoph4ever a întrebat:

Sall... imi place foarte mult vioara si as vrea sa imi cumpar una de nu stiu daca am ureche muzicala... cum pot sa descopar aksa daca am ureche muzicala?

Răspuns Câştigător
| tulipenoir1996 a răspuns:

Tu singur nu vei reusi sa descoperi, trebuie sa te examineze cineva. Daca tie iti face placere sa canti la vioara, ar trebui sa iti cumperi una, si sa faci niste cursuri(chiar daca nu ai acum ureche muzicala, aceasta ti se va forma in timp).

3 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la o scoala de arte,profesorul sau profesoare te va testa si-ti va spune daca ai sau nu si cand sa mergi la cursuri,iar atunci poti sa-ti cumperi o vioara, iti zic din porpira experienta, eu cant la chitarahappy

| NitrowsDwt a răspuns:

Pai te poti duce la un curs de vioara iar instructorul iti poate spune exact daca ai ureche muzicala sau nu.

| Answerkid a răspuns:

Te-ai putea duce la un profesor de muzica si sa-l intrebi, dar cel mai usor este sa canti o melodie pe care o stii si sa te inregistrezi. Daca vezi ca suna la fel ca in melodie inseamna ca ai ureche muzicala( nu ma refer ca vocea ta sa fie la fel ca persoana care interpreteaza melodia ci doar sa nu-i schimbi ritmul melodiei)