| adrian_3646 a întrebat:

Sall imi spune si mie cineva ce pamnat sa pun in terariu la tarantula ca vreau sa imi iau una(Brachypelma Smithi) si nu stiu ce pamant sa pun... funda

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Cuşca unei tarantule trebuie să aibă dimensiunile de 30x30x30 (lungime, lăţime, înălţime). Pentru căldură se recomandă utilizarea unui sistem de încălzire însă atenţie: numai o pătrime din suprafaţa terariului trebuie expusă la căldură. Substratul trebuie să fie uscat, format din 30% nisip şi fibre sau scoarţă de copac. Cu toate acestea, tarantula B. Smithi nu are nevoie întotdeauna de un substrat gros cât mai degrabă are nevoie de o ascunzătoare. Pentru a menţine umiditatea în terariu, poţi utiliza un recipient mare cu apă.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Substratul din terariu se numeste " terra coco humus " : http://www.shopmania.ro/......59446.html

Aici ai un site cu multe info. de la un alt pasionat de tarantule http://mysmithi.blogspot.com/ Numai bine!