| webkinz1294AJ a întrebat:

Sall`tare TPU. Am un caine bichon maltese cafeniu. Nu stiu de ce vomita(tuseste). Face asta de cand era mic. Cum pot sa il ajut? Dau funda :3

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Mergi la veterinar cat de curand poti pentru diagnosticarea si prescrierea tratamnetului corespunzator. Din moment ce vomita de cand era mic inseamna ca are o boala, probabil, nu s-a intamplat o singura data din cauza ca nu i-a priit ce a mancat, de pilda. Asa ca ai nevoie de opinia specialistului. Sanatate micutului tau prieten!

4 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Na,ori vomita, ori tuseste?

| RedNose a răspuns:

Mergi cu el la veterinar.
Cat despre rasa, nu este bichon maltez fiindca aia sunt doar alb mat, nu crem, nu cafeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic veterinar sa ii administreze medicamentatia corespunzatoare.Urgent.Mult noroc.

| karsivan a răspuns:

Mda, fugi cu el la doctor, tuseste pana vomita ( vomituritie) este posibil sa aiba tuse de canisa( infectie cu Bordettella bromhiseptica) dureaza cam mult pana se face bine cam 3 saptamini.