| StefanAndrei00 a întrebat:

Am o intrebare cam grea azi! Cum imi fac parintii sa-mi cumpere un catelus? Cateva detalii daca va ajuta stau la apartament cu 3 camere!

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Daca stai la 3 camere este perfect pentru a avea un catelus dar fii atent un catelus este o mare responsabilitate nu o papusa care o poti muta unde vrei,este un suflet. Daca nu te-ai decis in alegerea unui catelus ca doar trebuie sa alegi o rasa eu ti-as sugera sa-ti iei un caine mic de statura mica nu de statura mare.
Deci caini care ti-as sugera sunt cei de statura mica pentru a-i putea tine in casa ci nu afara caini sunt(Chiuaua,Bichon, Yorkie, Pechinez). Poti alege si alti caini de statura mica acelea au fost doar niste exemple.
Acum intrebarea ta era "cum ii pot convine pe parinti sa-mi ia un catelus"sunt mii si mii de metode pentru acesta intrebarea dar eu iti voi spune doar cate va:
-le spui ca vrei si tu un catelus ca sa te joci cu el si sa fie alaturi de tine mereu si ei nu ii vor hrani si numai tu vei avea grija de ei aratate responsabil.
-daca nu vor fi de acord numai vorbi cu ei aratate ca esti foarte suparat pe ei.
-roaga-i frumos sa-ti ia(si eu am fost la fel ca tine dar metodele mele sunt acestea plus ca pe tata il conving repede metoda cea mai buna e sa numai vorbesc cu ei si functioneaza foarte bine).
Sper sa reusesti vei mai gasi si tu cate va metode cum poti face sa-i convingi!

4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Multumesc StefanCosmin!

| Annie a răspuns:

Un lucru simplu vii cu catelusu acasa si nu mai au ceti face...laughing

| Smiiiilee a răspuns:

Sa iti convingi parintii sa-ti cumpere un catel e tare greu mai ales daac stai la bloc. OK promite-le ca o sa ai grija de el, ca o sa-l hranesti, ca o sa cureti si ca o sa-l scolti la plimbare. trebuie sa fii cuminte si altele... Funda?

| StefanAndrei00 explică:

Ms bya poate o sa-i conving daca da primesti funda