| Dyssy a întrebat:

Am o problema cu pisicuta mea.De doua zile nu prea mai manca si a slabit.Azi dimineata cand i-am dat mancare a dat-o afara

4 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Probabil are ceva probleme la burta.
Du-o la veterinar, daca habar n-ai ce are, ai grija, o fi racit.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

De multe ori cand pisica refuza sa manance sau sa bea apa, este un semn de o boala.Incearca sa te duci le medicul veterinar cat mai rapid!

| pqGro a răspuns:

De multe ori, primul semn vizibil că pisica nu se simte bine e lipsa poftei de mâncare. Va bea mai puţină apă, va lenevi mai mult, va face mofturi chiar şi atunci când îi dai mâncarea preferată. Dacă ai observat acest tip de comportament la pisica ta, e cazul să faci o vizită de urgenţă la cabinetul veterinarului. De obicei, starea de vomă e însoţită de diaree. În acest caz, e foarte posibil ca pisica să fi suferit o toxiinfecţie alimentară, sau să fi fost otrăvită.

| Oryon a răspuns:

De cele mai multe ori când se întâmplă asta, este un semn de boală și atunci trebuie să faci o vizită la medicul veterinar pentru a vedea care este situația. Mai multe detalii găsești accesând și link-ul de mai jos:

http://www.animale.ro/articole/ce-faci-cand-pisica-isi-pierde-apetitul

Asta dacă nu cumva nu-i place mâncarea pe care i-ai dat-o zilele astea. Orișicum, pentru orice eventualitate trebuie mers la medicul veterinar până nu e prea târziu.

Să auzim de bine,
C.