| BeLyNdA a întrebat:

SAll TPU! Am o problema mare.Eu imi doresc un catelus de 2 ani si eu am incercat mii si mii de strategii pentru a obtine cainele dar eu stau la bloc si parintii mei nu vor chiar de loc si nu prea cred ei ca sunt responsabila. Spuneti-mi va rog din suflet ce as putea sa fac pentru ca parintii sa ma lase sa tin un caine. Funda+vot!

P. S Nu am nici o cunostinta sau ruda care are vreun caine si nu stiu de unde sa fac rost de un catel.

Răspuns Câştigător
| DianaElena99 a răspuns:

Pf.si eu am aceeasi problema.mereu cand ii intreb imi spun:,, Cand o sa fi la casa ta, atunci o sa-ti iei cati caini vre! " si ma enerveaza. ...am adus odata un caine acasa[mic].dar tot nu a mers! Eu iti spun sa-i asculti,sa faci ce iti zic ei sau sa te prefaci ca esti mai suparata,si daca te intreaba de ce esti suparata, poti sa le spui ca :.pai,oricum va spun degeaba,ca dorinta mea nu o sa se indeplineasca.([nu stiu daca ti-am fost de ajutor, dar am incercat, funda?]

1 răspuns:
| KimBianca a răspuns:

Pai ...si eu mi-am dorit foarte mult un animal de casa. orice animal.si imi ziceau la fel. pana cand a fatat pisica prietenei mele cele mai bune si am hotarat singura ca o sa iau un pui cand mai creste. si m`am dus acasa si am zis direct "cand o sa mai creasca il iau acasa, fie ca vreti fie ca nu " au fost ceva comentarii.am facut ceva poze la pisicul pe care il vroiam i-am aratat lu` maica`mea si am mai indulcit`o. dupa o vreme l`am adus acasa.si acum [dupa cateva luni ] face parte din familielove struck