| Deeiutss a întrebat:

:*:*Aveti idee cum invat un porumbel (pui) sa zboare? Ca mi-e frica sal las singur caci cade ca un bolovan si se loveste. FUNDAAAAAAA!

Răspuns Câştigător
| sabilopod a răspuns:

Ce dragut. pai ei in salbaticie ii invata parintii sa zboare(cred) si cred ca ei sar efectiv din ciub. incearca sa-i dai drumul din mana ddeasupra patului sau deasupra unor perne(dar sa fie aproape). asa nu se poate rani.sau l-ai putea lega cu o sforicica sau l-ai putea pune intr-un ham :*

2 răspunsuri:
| JustDolt a răspuns:

Buna.Eu am peste 100 de porumbei si crede-ma, nu il poti tu invata cum sa zboare.El singur invata sa zboare cand este destul de mare pentru asta. Daca vrei, imi poti lasa un id ca sa te pot ajuta pe parcurs happy

| Silvana_2457 a răspuns:

Nu trebuie să te chinui tu, este în genele lui să zboare, iar atunci când va fi destul de mare, o va face. Nu încerca să îi dai drumul din aerlaughing