| coMpLeT a întrebat:

m-am gandit sa imi iau un animal care sa il tin in casa dar nu stiu ce sa imi iau, imi puteti da niste sfatrui? si vreau un animal pe care sa il tin in casa...

11 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Poti sa iti iei un pisiclove struck eu imi voi lua unul in saptamana asta.
Poti sa iti iei un catellove struckSun foarte frumosi
Poti sa iti iei un hamsterlove struck eu am unul love struck
Poti sa iti iei un papagallove struck dar face zgomot
PS:hamsterii fac zgomot noaptea.Al meu face.

| hamham_1461 a răspuns:

Pai cel mai indicat ar fi un hamster sau un papagal sau o pereche!
In cazul in care vrei un papagal sau doi adica o pereche te sfatuiesc sa iti iei Perusi!
Daca vrei un animal jucaus iti poti lua chiar o pisicuta\eu te sfatuiesc sa nu iei motan pentru ca trebuie castrat ca el cand se face mare se pisa peste tot zgarie canapeaua daca mai este si din piele o sa ai probleme!
Iti poti lua un catel! Daca vrei iti poti lua unul de rasa mica cum ar fi de exemplu pichinezul sau cokerul! Daca vrei unul mare care sa te apere poti lua un rotwaller am auzit ca cica se inteleg foarte bine cu copii! Sau un boxer! Daca nu un ciobanesc mioritic dar el lasa par! Sau mai ai o varianta poti lua un catel mic maidanez de pe strada, ca si ei sunt foarte amarati si acum si pe timpul asta gandeste-te ce indura saracii!
Ei bine este decizia ta, nu te obliga numeni sa iei un maidanez!
fundita?
PS:Ne anunti si pe noi cand iti vei lua animalutul si ce este?(papagal, hamster, caine, pisica).
Pa pa! Te pup!

| Maddu a răspuns:

Hamster(dar nu prea traieste mult)Porcusor de guineea e ok(TRaieste pan la 5 ani chiar ma mult)SAu pisica...

| AnonymousMm a răspuns:

Buna! Ti-ai putea lua un perusbig grinEu am avut unul si nu e greu sa ii faci curat, nu mananca mult si apa trebuie schimbata zilnicbig grinSi bineinteles ca orice alt animal are nevoie de multa iubirebig grin
Mie imi plac foarte mult si hamsteriibig grindar nu stiu cat de greu sau usor este sa ii ingrijestibig grinsa nu iti iei pesti sunt plictisitori, doar inoatalaughingmacar perusul meu cantalove struck
:d

| Anda1197 a răspuns:

Pai ai putea sa-ti iei un papagal, un hamster, un caine chiuaua, un canar...sunt mai multe...

| eliza_7547 a răspuns:

Pai cel mai bine este sa iti cumperi un papagal(pentru ca nu face multa mizerie)sau un caine.

| c0cac0la a răspuns:

Chinchilla
http://www.youtube.com/watch?v=9cmh72Z9ISI
Doar ca trebuie sa ai grija, roade tot ce prinde. :)

| coMpLeT explică:

Ce sunt aia perusii? sunt papagali?

| coMpLeT explică:

Cred ca o sa iau o pisica de la o ruda de-a mea, astept pana va naste pisica sa si iau un pui si ii fac o cutie si o tin in casa, ca eu mi-as lua un hamster, un papagal, un porcusor de guineea dar sunt scumpi asa pisica mi-o da pe gratis

| Deny93 a răspuns:

Pai eu am un catelus:), este de rasa shitzu. si nu ii cade parul pentru ca mananca noomai bobite, orez cu ficateii, sh bea mult lapte, adica sa nu ii dai oase sau alte chestii gen mezeluri pentru ca astea il face sa ii cada parul, sper ca te-am ajutat., uite sh o poza:)
http://kiltakennels.com/images/shitzu.gif

| AndreeaVasile a răspuns:

Eu am avut un perus. Da pe google sa vezi poze cu ei. Sper sa iti placa.
Fundita?