| OanaVlad a întrebat:

Mama si tata nu ma lasa nici cum cu un caine sad. Stau la apartament... nu ati avut vreodata o astfel de problema si ati rezolvato? Daca da va rog spuneti-mi cum. Dau funda happy. Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| Diana_7094 a răspuns:

Pai si eu am avut aceeasi problema

eu i-am aratat lu mami si tati ca sunt mai responsabila si chacink

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

IngerulSiDemonulTau nu este adevarat. eu am caine in apartament si nu este nimic urat la asta doar ca aduce multa bucurie in casa. Eu am stat cam 2 ani sa am si eu un catel. Si am facut un targ cu mama: Daca invat bine imi ia cainebig grin

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Ba da am avut-o dar iti spun eu ca nu se merita sa tii un catel intr'un apartament. funda?

| OanaVlad explică:

Ms mult :* si eu de obicei ma scol la 7 happy

| JANAKS a răspuns:

Inainte de toate trebuie sa te gandesti bine la alegerea ta. Este destul de greu sa tii un caine intr-un apartament. Dar... totusi, daca iti doresti intr-adevar si crezi ca poti sa te descurci, informeaza-te mult despre rasa cainelui si arata-le parintilor cat de multe stii. Arata-le parintilor tai ca esti responsabila si probabil vei reusi. Eu asa am facut, dar nu imi doream caine, ci un papagal.

| Axiii a răspuns:

1.daca mai ai vreun animal nu iti mai stresa parintii si intelegei si pe ei poate nu au rabdare sa mai creasca inca un animal...sau poti sa ai mai multa grija de acel animal si sa le arati ca esti responsabil
2. daca nu ai animal arata-le altfel ca poti sa ai un caine te trezesti la 7 scoti gunoiul, etc., la 12-1 iesi si te plimbi 1 ora, iar seara te plimbi vreo 30 de min ca sa le arti ca poti sa iesi sa il plimbi;
3. poti sa aduci un catel mic si dragalas in casa si parintii tai se vor atasa de el il ti o noapte si a doua zi ei nu se vor mai despartii de ei...succeshappybig grin