| XcsP a întrebat:

Problema mea este ca joc fotbal de muult timp de la vreo 6 ani sau 5 si acum am 13... dar joc ca mijlocas central sau atacant(nu sunt la vreun club dar o sa ma inscriu) dar eu tot timpul mi-am dorit sa fiu portar dar nu am putut deoarece mi-e frica sa apar adica cand imi trage cineva un sut foarte buternic (bomba) mi-e frica sa ma bag la ea sau si pe teren mi-e frica sa sar la cap si din astea...ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Ca fundas si portar trebuie sa ai curaj sa te bagi la orice minge numai sa nu treaca de tine

| andrei233332 a răspuns:

Daca ai niste fundasi buni nu iti fie fricawinking cat despre "bomba" daca ai manusi pui mainile la inaintarelaughing mingea nu te omoarabig grin eu unu la scoala mea ocup toate posturile la football:atacant,mijlocas,fundas si portar: si ma descurc, ca portar eu nu am manusi! si apar destul de bine "bombe" avand in vedere ca am aparat multe goluri ale unor copii care faceau footballhappy doar stai in poarta! si nu iti fie frica de minge! dupa ore, pune niste prieteni sa traga la poarta! sa te antrenezebig grin tot ce pot sa zic! in timp o sa ti se dezvolte reflexe de portar! mai ales ca portari sunt cautatiwinking bft

| Memories a răspuns:

Pai uite incearca sa stai in poarta si induri cat induri si pana la urma iti vei invinge frica. parerea mea

| XcsP explică:

Am uitat sa precizez sunt foarte bun pe teren dar cred ca daca as scapa de teama as fi si in poarta