| AliceIDK a întrebat:

Urgent! O veina mi+a dat un pui de vrabie cazut din cuib si ii dam chiar acum de mancare (17:45). Parintii lui au venit sa ii dea de mancare love struck. Mi-e frica sa nu il i-a pe pui... Adica sa il mai lase doar cateva zile love struck. Am prins iubire/drag de cand l-am vazut (17:36). In legatura cu parintii : puiutul nu poa' sa zboare. Mananca painica? Mananca mancare de la perus? Va rog raspunsuri cat mai repede! Am un papagal, perus, care nu sta in mana sa... nu prea e chiar asa de tare. M-ai am si caine dar. Sper sa ma ajutati cu puiutu'!

Răspuns Câştigător
| Maariiaa97 a răspuns:

Oricum... cel mai bine e sa-l pui acum in cuib, altfel parintii lui nu o sa.l mai caute, mai multe sanse de viata are daca.l duci in cuib. daca mai cade si a doua oara, ar fi indicat sa il tii. mananca paine faramitata, malai, mai gasesti pe internet happy si trebuie sa-i deschizi tu ciocul cu grija ca'i fragil si sa.i bagi usor pe gat. si bunica a gasit un pui de porumbel si asa il hranea si a supravietuit.

6 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Daca mananaca de la parinti inseamna ca nu mananca mei dpentru perusi,lasa parintii sa ia puiul,este foarte bine ca l-au gasit si-l hranesc dar mai bine este sa simpta caldura corporala a parintilor si sa se simpta mult mai protejat. Daca il pastrezi, este un gest destul de egoist fata de el, gandeste-te la binele lui!

| LaraDot a răspuns:

Mananca paine 100% dar nu-s de seminte...incearca...atat pot sa iti spun

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Nu mananca paine
are sare si o sa moara
dar lasa parintii sa ia puiul
ori cum o sa moara la tine

| AliceIDK explică:

Vecina da paine la pasaari ( vragbii / porumbei ) nu au murit!

| YoCookieMonster a răspuns:

Tu il chinui pe saracul pui si cum a zis si Ioana e un gest de egoism fata de el.Toti copii au nevoie de parinti!

| AliceIDK explică:

Nu stiu unde ii e cuibul!