| Diana14b a întrebat:

Am 15 ani și vreau să mă apuc sa studiez chitara, dar nu știu ce chitara sa îmi iau. Pentru cei care aveți experiență, ce îmi recomandați? Sau măcar niște sfaturi, va rog!

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu conteaza chitara, nu?
Iti doresti sa canti. Pentru a canta, inveti.
Incepe cu niste cursuri. Cred ca au deja chitara la scoala de muzica. Te poti medita, profesorul probabil ca are instrumente.

| Perversul69 a răspuns:

Eu iti recomand sa incepi cu o chitara acustica. Te deprinzi mai rapid cu strunele dure. Succes

Răspuns utilizator avertizat
| alexinioh a răspuns:

Si eu m-am apucat de chitara de vreo 1 luna jumate și am stat si mi-am pus și eu această intrebare.Tot am cautat și eu pe internet ca și tine, si păna la urmă am zis să îmi cumpăr chitară acustică, deoarece se zice ca poți cânta mai multe genuri de muzica pentru ca are alte tonalitați față de chitata clasica. Când mi-a venit chitara am început să exersez si chiar se aude foarte plăcut si foarte bine, nu am regretat că m-am dus pe chitara acustică. Într-o luna ba chiar am invațat foarte multe daca esti pasionată poti face multe cu chitara.Eu iți recomand să mergi pe chitară acustica 100%. Succes să ai!

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa discuti intai cu profesorul cu care vei incepe studierea chitarei, ca-i cel mai in masura sa-ti recomande ceva potrivit pentru tine.