| Bobi1233 a întrebat:

Salut am 17 ani si doresc sa ma angajez undeva, vreau sa am un ban al-meu. Mersi Funda

Răspuns Câştigător
| YourDreamGirl a răspuns:

Mmm,eu invat dimineata, de la 7 la 2, apoi incep sa lukrez pe la 3 3:30 si stau pina la inchidere, iar in pauze si cand sunt mai putini klienti invat, apropo eu sunt din moldova, chisinau, nu rominia

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vor sa te ia nicaieri pana nu implinesti varsta majoratului.

| suffarstar a răspuns:

Poti lucra din vara pe la mare pe la hoteluri, dar e cam greu in Romania. Si pana in 18 ani nu poti munci decat cu acorul parintilor, am impresia. Mai poti imparti pliante. Depinde si unde stai, daca esti printr-o suburbie, mai greu, decat cu ziua pe la sapat sau taiat lemne. Parerea mea e ca ar trebui sa te concentrezi pe invatat pentru ca asta iti decide viitorul cu adevarat.

| Bobi1233 explică (pentru suffarstar):

Pai stau in Bucuresti.

| suffarstar a răspuns (pentru Bobi1233):

Atunci ar trebui sa-ti fie mai usor, Am auzit ca in Bucuresti chestia cu pliantele merge bine.

| Bobi1233 explică (pentru suffarstar):

Nu stiu o sa incerc mersi.

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Important este sa vrei sa muncesti ca de gasit vei gasi

| YourDreamGirl a răspuns:

Incearca chelner intr-un local, eu sunt chelnerita si e foarte profitabil, si aici prefera tinerii

| Bobi1233 explică (pentru YourDreamGirl):

Deci eu stau in Bucuresti pe langa Titan si cate ore lucrezi eu invat dupamiaza de al 2 la 8 seara

| Bobi1233 explică (pentru YourDreamGirl):

Mmmm intresant, Ce salariu ai?

| YourDreamGirl a răspuns (pentru Bobi1233):

Vreo 2000 de lei moldovenesti, dar de obicei primesc inca o prima de 1000 lei, pentru lucru exemplar =]

| Bobi1233 explică (pentru YourDreamGirl):

Aica 20 de milioane?

| YourDreamGirl a răspuns (pentru Bobi1233):

Nu stiu, si nici nu stiu cam cit e salariul in Romania, poti sa gasesti pe internet diferite oferte

| Bobi1233 explică (pentru YourDreamGirl):

Pai cam 5 milioane cum ar veni la noi nu e cam putin?

| Bobi1233 explică (pentru YourDreamGirl):

Am cautat si cam 5 milioane si putin nu e putin?

| YourDreamGirl a răspuns (pentru Bobi1233):

Nu stiu, pentru mine, nu e putin, e cam ca un salariu de prof

| Bobi1233 explică (pentru YourDreamGirl):

Am inteles mersi frumos pentru ajutor :*

| YourDreamGirl a răspuns (pentru Bobi1233):

Pentru nimic

| YourDreamGirl a răspuns (pentru Bobi1233):

Mmm,eu invat dimineata, de la 7 la 2, apoi incep sa lukrez pe la 3 3:30 si stau pina la inchidere, iar in pauze si cand sunt mai putini klienti invat, apropo eu sunt din moldova, chisinau, nu rominia

| YourDreamGirl a răspuns:

Poti incerca si la radio, cel mai bine platit e kiss FM, da e greu sa ajungi acolo...

| Ioana_Iona_1999 a răspuns:

Nu e adevarat, McDonald's, KFC, chestii dintr-astea.Te angajeaza sigur