| sammyr a întrebat:

Am doi papagali rosella si cred ca sunt pereche deoarece din cate am citit pe net papagalita are coloritul mai palid. Vin si eu cu cateva intrebari intrebari. Este adevarat ca papagalitele au coloritul mai palid? Luna lor de imperechere este aprilie? Si papagalitele pot face oua fara sa fie calcate? Multumesc de ajutor.

Răspuns Câştigător
| bogdanosul a răspuns:

DA la primul DA doi si NU!

| sammyr explică (pentru bogdanosul):

Mersi de raspun. Dar de dimineata i-am vazut calcandu-se. Pot sa se imperechezi si mai tarziu? ca ei sunt impreuna cam din luna februarie. Daca e sa se calce cam dupa cat timp depune papagalita ouale. Vreau sa precizez ca e colivie mare si are cutie prinsa in exterior cu rumegus in ea.

1 răspuns: