| AlxFlorescu a întrebat:

Salut, am o catea Rottweiler, de 5 luni si am fost sfatuit sa o trec de pe de pe mancare junior pe belcando aduot activ, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Daca ai fost sfatuit de vererinar, ai putea sa treci treptat, adica sa ii dai mancare amestecata iar pe la varsta de 1 an sa ii dai doar belcando. Daca nu ai fost sfatuit de un veterinar, ii dai mancare pentru juniori iar dupa varsta de 1 an ii dai belcando ( dar e mai indicat sa intrebi veterinarul daca este bine asa ).

2 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Ii dai tot junior, e prea mica.

| AdaAlexandra1461 a răspuns:

Daca asa te-a sfatuit veterinarul mai bine i-ai schimba mancarea treptat pana se va obisnui cainele tau cu asta. Daca nu te-a sfatuit veterinarul mai bine la-i intreba pe el.