| RainNoBeBack a întrebat:

Am o catelusa amstaff de 2 saptamani si as vrea sa am un ghid de hranire, cu cantitatea in functie de varsta si numarul de mese pe zi, si daca e normal sa ii dau de pe acum hrana uscata sau inca sa ii dau lapte.Va multumesc anticipat!
P.S. :

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Cum am spus e destul de micuta. E mancare speciala pentru juniori in functie de varsta si rasa, gasesti la un pet shop, si cei de acolo o sa te indrume in functie de rasa, varsta si buget. De 3 ori pe zi sa ii dai de mancare, dar ce cantitate, nu stiu. Am avut 2 puisori de la catelusa mea, dar nu le-am dat hnara solida decat de la 1 luna. Dar te asigur ca la pet shop o sa te indrume si in lagatura cu cantitatea.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Ce micuta e. Nu trebuia sa stea cu mamica ei? Poate sa isi faca singura nevoile ( pentru a putea sa isi faca nevoile, mama ei trebuie sa o linga pentru a fi stimula sa isi faca nevoile). I-a dat dintisorii? Eu cred ca are nevoie de laptele matern, adica mai are nevoie de mama ei pentru ingrijiri, e mult prea mica sa se descurce singura, in jur de 1 luna, 1 luna jumate e bine sa o iei de la mama lor. Daca nu i-a dat dintii, are nevoie inca de laptic ( cu 1, 5 % grasime), dar cel mai bine e laptele matern sa nu se inbolnaveasca la stomac. si hranita cam din 2 ore cica 30 ml lapte, mai bine sa vorbesti cu un veterninar, dar te sfatuiesc sa o duci la mamica ei imediat.

| RainNoBeBack explică (pentru LaLaura):

I-au dat dintisorii, i-am dat si crantanele mai inainte si le-a mancat...Acum daca mai putea ajuta cu ghidul ala de hranire te rog. happy

| LaLaura a răspuns (pentru RainNoBeBack):

Cum am spus e destul de micuta. E mancare speciala pentru juniori in functie de varsta si rasa, gasesti la un pet shop, si cei de acolo o sa te indrume in functie de rasa, varsta si buget. De 3 ori pe zi sa ii dai de mancare, dar ce cantitate, nu stiu. Am avut 2 puisori de la catelusa mea, dar nu le-am dat hnara solida decat de la 1 luna. Dar te asigur ca la pet shop o sa te indrume si in lagatura cu cantitatea.