| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o intrebare legata de împerecherea la câini. Cățeaua mea de 10 luni care este de statura mica se tot "înodează" cum zic bătrânii cu cainele meu care are 2 ani si ceva.Eu stiam ca trebuie ca cățeaua sa aiba minim 1 an jumate.Ce as putea face sa nu se mai împerecheze

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai tine cateaua in alta camera, sau inchisa in casa si cainele inchis in curte, ca sa nu se imperecheze, ca-i prea micuta ca sa o dai la sex cu cainele, avand inca sub 1 an.

Este ca si cum dai la sex o fetita de14 ani, unui barbat adult de 30-40 de ani.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Legați amândoi separat.

| controlby a răspuns:

Catelele sunt in calduri de 2-3 ori pe an cam 10-15 zile, timp in care puteai sa-i tii separati, incaperi separate si incuiate, este prea mica la 10 luni, dar daca s-au "innodat" deja de cateva ori, sa te astepti sa fi tatic de catei. peste cateva luni.

regis
| regis a răspuns:

Sterilizeaza-i pe amândoi.

| sammie a răspuns:

E doar o joaca. Incearca sa-i desparti. Asta inseamna ca ea are 6 ani in ani cainesti. Deci nu poate sa stea pe langa el, el avand 15, lol.

| Eireann a răspuns:

Sterilizeaz-o cat mai repede. Pe amandoi daca e posibil. Sunt deja prea multi caini pe care nu ii vrea nimeni, nu trebuie sa mai adaugi.