| MJ4everkingofpop a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce se pricep la broastele testoase de Floryda.
Daca broasca mea sta intr-o parte destul de des( aproape pe vertical cu corpul) are ceva? Sper sa nu fie bolnava sau ceva...
Funda pentru cel mai corect raspuns.

7 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

De obicei cand au brohopeumonie plutesc pe o parte; este posibil ca apa sa nu aibe temparatura optima 25 grade sau nivelul apei sa fie f sus iar zona de odihna sa fie greu accesibila.
In mod normal ii trebuie acvaterariu apa si plaja cu nisip, in apa 25-26grade incazitor cu termostat iar deasupra nisipului bec cu infrarosu.

| karsivan a răspuns:

Pozitia cap sus coada jos nu e plutit pe o parte (vertical) pe o parte este lateral cand unul din plamani este afectat.

| MJ4everkingofpop explică (pentru karsivan):

Pai ea sta cu unul dinte membrele superioare si unul dintre membrele posterioare in jos si cu celelalte doua insus...

| karsivan a răspuns (pentru MJ4everkingofpop):

Cap in sus si fund in jos nu e blonava

| Antooooooooooooooo a răspuns:

Nu este bolnavă, din acest punct de vedere.
Dar dacă nu e activă prin apă, adică când pui o bucațică de mâncare sau ceva ea nu înnoată s-ar putea să aibă ceva... Dacă tu crezi că întraevăr are ceva, așa pare mai bine te duci la un Medic Veterinar, este cel mai corect.

| MJ4everkingofpop explică (pentru Antooooooooooooooo):

Pai ea mananca si innoata dar dupa ce mananca parca se simte grea si sta intr-o parte... poate e din cauza temperaturii deoarece nu are mai mult de 22grade apa...

| Antooooooooooooooo a răspuns (pentru MJ4everkingofpop):

Cel mai bine e să te duci la un Medic Veterinar, am avut si eu o broasca, care nu avea chiar nici-un "simptom" și a murit repede, la 1-2 luni.