| AlexandruLORD a întrebat:

Salut.Am o intrebare scurta cum pot mentine blana frumoasa si lucioasa unui ciobanesc german?

5 răspunsuri:
| Finetti1313 a răspuns:

Inafara de faptul ca trebuie sa il speli (cu sampon pentru caini sau sapun de casa pentru ca este foarte bun pentru dezinfectare, indepartarea parazitilor si pentru o blana lucioasa) si sa il perii des, poti sa il ingrijesti cu o perie speciala pentru blana luciosa si rezistenta. Ai grija! La caini blana lipsita de stralucire este semn de boala, deci ai grija la alimentatie. Ca sa aiba o blana lucioasa si sanatoasa pe termen lung incearca ideea cu sapun de casa. Eu imi spal cainele doar cu sapun de casa si apoi il pieptan. Acum este intr-o perioada in care isi scumba blana - este scurta si luciasa. Sa ai grija de cainele tau! Bafta! funda? happy

| onasis1961 a răspuns:

Ciobanesti germani au ei blana neagra si lucioasa natural, nu trebuie decat sa-l ingrijesti corespunzator si periaj frecvent!

| Neacşu_George-Andrey_1937 a răspuns:

Pereaza-l foarte des...

| kapelini a răspuns:

O alimentatie sanatoasa, perieri dese.Cainele trebuie sa fie fericit.ATENTIE CU BAILE DESE.O data pe luna e de ajuns pentru un caine, asta ca sa nu te trezesti cu un caine chel sau cu vreo boala a pieli.

| Betyskumpik a răspuns:

Il perii(in fiecare zi)+baie o data la 2-3 luni( nu prea des deoarece ii va afecta pielea si va fi uscata) si ii dai boabe pedigree amestecate cu mancarea pe care eu dai tu.