| Ursulescu_Daniel_1988 a întrebat:

Am o nimfa de 2 zile, are vreo 3-5 luni si e foarte fricoasa si nu a baut apa de cand o am. ori nu gaseste suport ul ori nu vrea. ma puteti ajuta in legatura cu asta? Si sa imi da-ti si sfaturi cum pot sa ma imprietenesc mai bine cu el. (E baiat)

Răspuns Câştigător
| Rosianu_Alexandra_2000 a răspuns:

Trebuie sa il lasi sa se acomodeze sa nu il lasi singur in camera mai mult de 2 zile rasa aceasta e una dintre cele mai spus depresive, dupa acomodare o sa inceapa sa cante, tipe, uneori imita, trebuie sa vorbesti cu el ca sa se imprieteneasca, cand observi ca accepta prezenta ta si a celorlalti poti sa pui mana in colivie ca sa se imprieteneasca cu tine (Atentie! Nu te misca brusc se poate speria si cand deschizi colivia)
Eu am nimfa si asa am facut... sper sa te fi ajutat

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Trebuia sa cumperi doi! Adica o pereche.
Nu o sa traiasca mult daca e singur!

| DrGoogle a răspuns (pentru CPAElites):

Daca sunt doi nu o sa fie asa afectiv si nu o sa il imblanzesti mai usor, cand e unul singur ii tii loc de partener

| CPAElites a răspuns:

"cum pot sa ma imprietenesc mai bine cu el"
Ii cumperi o femela!
I-ai dat drumul prin CAMERA? Ai grija sa nu ai prin camera : cani, obiecte mici ce le pot inghiti, la geam sa ai o plasa de protectie mereu si o perdea la usa!

| CPAElites a răspuns:

Si cu ce il hranesti?

| Ursulescu_Daniel_1988 explică (pentru CPAElites):

Cu amestec de seminte de la petshop si recent i am cumparat niste legume si fructe. nu i am dat inca drumul pentru ca ciupe si fuge in colt

| DrGoogle a răspuns:

Trebuie sa o lasi sa se acomodeze cu tine si cu noua locuinta, mai las-o o saptamana iar apoi incerci usor sa bagi mana la ea sa te impretenesti cu ea, iar cu timpul sa ii dai drumu prin camera.