| FoxEUW a întrebat:

Salut, am primit un peste cadou azi si habar n-am cum sa am grija de el. Pestele este `Betta` avea in acvariu cateva pietre pe care le-am scos ca nu-mi placeau si i-am pus apa plata Dorna in loc de apa de la robinet. Acum vad ca are bule de aer pe el e de la apa? Nu-mi plac mie pestii dar am zis sa ma documentez macar sa nu-l chinuiesc, daca aveti un sfat e bine venit.

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Buna.lasa-i pietrele si e chiar indicat sa aiba un strat de macar 1-2 cm de pietre la fundul acvariului. pune-i apa intr-un bidon sau o sticla mai mare daca ai, las-o la decantat macar 48h. temperatura apei trebuie sa fie la 21grade.cumpara-i o casuta ceva, in care sa se ascunda si eventual o planta natura, special pentru acvarii.mancare cand ii dai, sa nu ii dai multa ca murdareste apa, doar cat prinzi in varful la doua degete.