| fisan a întrebat:

Salut
am si eu o balta cu puiet de crap o am de 3 ani. de anul trcut am obsrevat ca pesti au paraziti niste viermisiori cu 4 piciorusecare stau in fipti sub solsi pestilor. ce pot face?

2 răspunsuri:
| Holocause a răspuns:

Daca sunt albi sau rosii atunci trebuie dusi la veterinar, sau daca sunt alte culori poate sunt de la igiena acvariului dar daca ai acvariul curat dui la veterinar cat mai curand caci poate fi o problema cu solzii

| cosmin21 a răspuns:

Consulta un medic veterinar ca sa poti depista ce au pestii cu adevarat, si doar la recomandarea lui ia o decizie, asta daca tii la pestii tai.