| Căƚăʅιɳ a întrebat:

am un catel de doua luni si ceva si inca e cat palma si are greutate de 1kg 500G puteti sa-mi spuneti ce rasa e daca e cioaoa sau pichinez ceva

Uitati o poza: http://img441.imageshack.us/img441/5783/fotografie0023y. jpg

Dau fundita la carem-i zice

Răspuns Câştigător
| Alina140663 a răspuns:

Pichinez...mai mult ca sugur pichinez
chiwawa au urechile mai mari cu mult, au alta forma si sunt in forma de triunghi
blanita la chiwawa [ma refer la cei cu par fiindca in general nu au par] este mai rara si firul de par este subtire si drept
la catelul acesta blanita e deasa si firul de par pare mai gros si cu tente de incretire
capul la chiwawa este mai mare si ochii sunt mai rotunzi si mai mari cu mult decat la catelul tau
la chiwawa boticul este mai ascutit [app ca la vulpe] pe cand la acest catel este rontunjit
labutele la chiwawa sint mai mici decat la cainele tau

sper ca ti'am fost de ajutor. funda?
sa-ti traiasca catelusul

1 răspuns:
| Pufarinee a răspuns:

Este pechinez daca era chihuahua nu avea atat de mult par pe corp si nu era asa de dragut.bafta