| Cheloo200101030405 a întrebat:

Salut, am si eu un pitbull si stau la tara, il tin in casa, este sociabil cu oamenii. Singura problema este ca sare gardul si iese pe strada si cat nu-s eu langa el nu se ia de nici un caine, cand ajung sa-l iau de acolo sare la bataie. Puteti sa imi ziceti de ce?

3 răspunsuri:
| Mariusgeo a răspuns:

Un gard mai mare și atenție mărită este o rasa foarte "parșiva"..trebuie învățat ce este o și ce nu

| Cheloo200101030405 explică:

Mi a zis cineva ca poaye deveni agresiv din cauza ca mama si tatal lui sunt folositi pentru lupte si ia din genetic

| Felys a răspuns:

Probabil cand vii tu incearca sa te protejeze si de aceea devine agresiv. Oricum aceasta rasa de caini sunt imprevizibili, e mai bine sa faci cumva sa nu mai aibe acces pe strada singur ca nu stii pe cine musca si intrii in mari probleme cu legea