| stoian2013 a întrebat:

Salut,am un caine de rasa ciobanesc german si este cam fricos de alti caini pe strada, dar in curte rupe lantul cand trece un caine pe langa poarta ce sa ii fac ca sa fie mai dur va rog ajutati-ma
dau funda:X:X:X:X:X:X:X:X

Răspuns Câştigător
| MomentanNuAmNume a răspuns:

Salutări.
este încă mic? dacă este pui, să nu te aştepţi să prindă curaj chiar din prima. el latră din curte pentru că acolo ştie că nu-l poate ataca nimeni, şi se dă şi el mare.hee hee dar pe stradă, va mai dura ceva până când va prinde curaj. poate este din cauza faptului că este încă pui.
Baftă!

5 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Poate nu-i prieste sa vada maidanezi.
Pa, pa.

| CosminC86 a răspuns:

Salut! Din cate stiam eu, rasa "ciobanesc german" este una dintre cele mai dure rase de caini de pe glob. Esti sigur ca e rasa pura?

| stoian2013 explică:

Tatal cainelui este ciobanesc, si mama este ciobanesc german pura