| Andrei_Parvulescu_1997 a întrebat:

Salut am un caine rottweiler si are crapate pernutele din ce cauza sa fiee? Din cauza la beton? ca ii dau drumu mereu prin curte. Astept raspuns urgent.

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

S-ar putea sa ii lipseasca nutrenti din corp, sa aiba vreo boala de piele care afecteaza pernutele, sau e mai sensibil la pernute.
Du-te la un veterinar pentru mai multe informatii, ca sa afli cauza, dar si un posibil tratament.

| Felys a răspuns:

Si eu am un rottweiler si sta numai pe beton si nu are nimic la pernute, alta trebuie sa fie cauza la cainele tau, intreaba un veterinar

| AdyColt a răspuns:

De la alimentaţie (lipsa vitamine) si frig

| KawaiiiPanda a răspuns:

Are are firicele? Eu stiu ca asa au canii Adica daca nu sangereaza, nu scheauna nu e nici o problema.Stai linistit.Asa e.

| Andrei_Parvulescu_1997 explică:

Se reface Daca ii dau cu crema?