| SnicK a întrebat:

Salut am un catel care a trecut prin Jigodie, acum mananca bine, se joaca fuge, latra etc.
Dar am vazut ca nu aude bine si nici nu vede bine (cred ca nu vede bine din cauza ulciroiilor de la ochi) si este asa...nu isi poate tine echilibru...
Si isi intoarce capul...
1.Este voie sa folosesc Karsivan?
2.Cat ar costa 1 bucata?
3.Este vaccin sau medicament?
Multumesc.

4 răspunsuri:
| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Pai...catelul tau probabil este mai batran, si iau pierit din simturi. dai la ochi cu o creme, dul la veterinar, fi la curent cu vacinurile lunare si anuale, iar la auz nu stiu ce sa ii faci. daca e batran, e de inteles, insa veterinarul stie cel mai bine

| SnicK explică:

PARCA AR FI NOU NASCUT. straight face are 2 ani... e de la Sindromul Vestibular insa nu e central. e asa nu aude bine la o ureche, nu vede bine din cauza ulciorilor de la ochi.si cateodata se dezechilibreaza dar nu cade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si tu nu ii poti lua ceva sa i tratezi ulciorul? asa inseamna ca nu ai avut grija de el.
si ar trebui sa l duci la vet pentru ca este grav ce spui.ar putea sa moara, daca nu afli ce are.

| EUSIATIT a răspuns:

Mergi la medic pentru ca are sigur pb mari daca vrei sa nu l pierzi probabil este batrin si au aprut ceva mai multe pb ca la ceilalti. TE rog ingrijrste l. eu am catel si mi-e mila de orice animal de care aud sau vad ca e bolnav mergi la medic te rog