| SnicK a întrebat:

Salut,
Am un catel.de 2 ani, si a trecut prin Jigodie.acum a trecut 4 saptamani de cand a avut jigodie, dar nu mai are, asa cred.pentru ca mananca, latra, fuge, bea apa.are somn. dar ceva este neinregula si anume, cred ca are faza de Nervozitate la Jigodie, ca e asa.parca ametit de cap.azi de ex. era sa-l loveasca o masina de taxi, nici nu a auzit masina.nu mai aude bine, si nici de vazut. sad Insa cu restul e bine.deci v-am zis.mananca,doarme,fuge,latra dar e asa "ametit" si nu prea aude sunetele scazute care pana acum cred ca le auze... Tin sa mentionez ca la ochi are ca un fel de albeata. e de la ulceoriul de la ochi.cred ca din cauza bolii. ce pot face? Tratamente? Sunt? Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Alexy271 a răspuns:

Dani, cel mai bine are fi sa il duci la un veterinar bun sa il consulte si sa ii dea un tratament recomandabil. sper sa se faca binehappy

3 răspunsuri:
| SnicK explică:

Refolmulez.au trecut 4 saptamani de cand a inceput sa aiba jigodie...si. acum de cateva zile.(de vreo 8 zile). incepe sa manance si etc.

| SnicK explică:

Dupa cum am vazut pe internet.este SINDROM VESTIBULAR, se poate trata?

| cristinela a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un medic, cred ca numai el poate sa iti spuna exact.