| SnicK a întrebat:

Salut, Am un catel.de 2 ani, si a trecut prin Jigodie.acum a trecut 4 saptamani de cand a avut jigodie, dar nu mai are, asa cred.pentru ca mananca, latra, fuge, bea apa.are somn. dar ceva este neinregula si anume, cred ca are faza de Nervozitate la Jigodie, ca e asa.parca ametit de cap.azi de ex. era sa-l loveasca o masina de taxi, nici nu a auzit masina.nu mai aude bine, si nici de vazut. sad Insa cu restul e bine.deci v-am zis.mananca,doarme,fuge,latra dar e asa "ametit" si nu prea aude sunetele scazute care pana acum cred ca le auze... Tin sa mentionez ca la ochi are ca un fel de albeata. e de la ulceoriul de la ochi.cred ca din cauza bolii. ce pot face? Tratamente? Sunt? Ajutati-ma.
Vreau sa spun ca are SINDROM VESTIBULAR, adica ametit... durere de cap (cred) nu aude bine si nu vede bine din cauza ulcioriilor de la ochi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca e plin de streptococi saracu, de acolo ulcioarele la ochi, posibil sindromul vestibular (de la paraziti ), catzelul asta sta in casa cu voi? stii ca limbricii de la animale se iau la om? si infectiile asemenea? Mergi cu el la doctor pana nu iei un limbric ceva si tu, mai ai o sora mai mica? este periculos.Chiar daca merge mananca doarme asta nu inseamna ca este sanatos, daca este catel de curte, incercati sa nu va apropiati prea mult de el, oricum mare grije, la doctor cu el.Vaccinuri antiparazitare si tot ce trebuie.

5 răspunsuri:
| LiLlYAnNe a răspuns:

Pai...Sa stii ca poate fi ceva mai grav.Nu imi dau seama ce este exact dar precis e de la boala. Jigodia nu se trateaza din cate stiu eu. Cel mai bine te suci la vet. E foarte grav.Doar nu vrei sa il calce o masina, nu? Se poate de la paraziti. Cel mai bine nu il tineti in casa cu voi. E posibil sa va molipsiti si voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic veterinar ie unul la mama mea

| SnicK explică:

Si cum vrei sa stiu unde sta mama ta laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi la medic!(nu neaparat la mama lui anonimhee hee )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un bichon maltez de 2 luni si nu stiu cum sa il fac sa faca pe covorasele absorbante ca fece peste tot si scuze dani nu am ce sa iti zic