| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut. Am un catel de 6 luni. Cand l-am cumparat am fost informat ca are pedigree, dar in carnetul de sanatate nu este trecut. Oare il poat afla? Se poate face teste pedigree?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pedigree este atestat pe baza certificatelor de pedigree a ambilor parinti a puilor.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu astia: https://bit.ly/3pcE0oc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la un veterinar sa il consulte si vei afla de la doctor

| Eireann a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Veterinarul nu are cum sa afle pedigreeul unui caine din consult sau teste E un act care atesta linia genetica a unui animal de rasa pentru a se dovedi ca toti inaintasi au fost de acea rasa si considerati apti pentru reproducere. Acestsa il obtii de la crescator impreuna cu carnetul de sanatate si dovada ca puii au fost inregistrati la o organizatie chinologica.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Eireann):

Multumesc, nu stiam care este procedura.