| VasileStefan a întrebat:

Salut, am un catel de vreo 4 luni si am o problema cu el. Eu cum locuiesc in provincie am pasari prin curte iar el alearga dupa ele si le raneste. Ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| george232323 a răspuns:

1.Tine-l in lesa.
2. Tine separat pasarile intr-un tarc.
3.Pentru a face cainele sa nu mai fie violent indrageste-l mai mult, si tine-l in brate.

4 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Dreseaza-l sau leaga-l cu un lant

| Anonimuluscyk a răspuns:

Incearca sa il educi ca pe un copil sau fa ceva in privinta pasarilor, de exemplu ai putea sa le lasi pasarilor jumatate de curte si sa pui ceva astfel inca sa nu poata trece de limita spre caine. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| diamantany a răspuns:

Salut si eu stau la sat si am gasit acu 4 luni un catel pe la ineu in oras era cat unghemotoc l-am luat acasa si pe cum crestea a inceput sa fuga dupa gaini si mia omorat vreo 20 de pui si cu puiu ila mort i-am dat peste bot si am legato vreo 3 zile acum nu se mai atinge de pui chiar acum pui merg langa el dar el acum nu face nimic la pui si la gaini

| яãZẄãn3Ľ a răspuns:

Asa am si eu un caine la tara. Eu il tin leagat de vreo 2-3 luni si acum nu mai alearga dupa pasari.