| DanielS16 a întrebat:

Salut,

Am un catel si are raie, doar ce au aparut 2 bubite noi, restul sunt sparte de el.
Ce tratament naturist stiti sau alt fel de tratament?
Va rog raspundeti repede.
Daca este un veterinar pe aici sa imi raspuna...
Funda tongue

6 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Da de ce il tii sa sufere si nu il duci direct la veterinar?

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Du-te neaparat, la veterinar!

| karsivan a răspuns:

Daca zici ca are raie inseamna ca ai fost la un doctor, asa ca urmeaza tratamentul care ti l-a dat. Daca ai pus tu singur diagnostic atunci du-te la doctor; raia se vindeca in 3 saptamini si se mai ia si la oameni.

| Lou222 a răspuns:

Imi pare nespus de rau, pentru catel. Stiu prin cec trece deoarece si eu am avut un catel si l-am cumparat cu raie(fara sa stiu). Stiu ca am fost la medic si m-a pus sa-l ung cu o crema, imi pare nespus de rau dar nu mai tin minte cum se numeste( au trecut 4 ani). Va trebui sa il dai 2 saptamani.
P.S. Crema stiu ca, costa 20 lei.

| eaglewatch01 a răspuns:

Mergi la veterinar, stie el ce sa-ti dea.Nu intirzia prea mult!

| DanielS16 explică:

Iam facut un unguent din : alcool(spirt), unguent de rostopasca(rostopasca cu alcool(nu conteaza) ele au fost pisate de o femeie si s-a facut. cum sa zic. ca mierea, se intinde greu dar ramane nu picura)), le-am bagat intr-o cana si le-am pisat pana s-a facut pasta si dupa i-am dat la catel pe burta si in 2-3 zile iau disparut tongue