| Andreipop123 a întrebat:

Salut, am un Ciobănesc Românesc Corb în vârsta de 10 luni, stau la curte, as vrea sa fie mai rau, cum aș putea sa il fac mult mai agresiv? Ps. Nu i-am tăiat coada sau urechile cand era mic cum se făcea inainte.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Alverto a răspuns:

Nici nu trebuie, cum sa faci așa ceva? Cei ce fac asta (sa le taie urechea sau coada) trebuie să ajungă la un centru de nebuni, un câine se dresează pentru agresivitate doar prin mult antrenament, cel mai bine ar fi sa te duci la un dresor de câini, cel puțin după ce trece pandemia