| Pantiru_Stefan_1997 a întrebat:

Salut, am un papagal Nimfa chitaie dar daca incerc sa ii intind degetul se sperie si se da inapoi chiar ma musca de deget. As vrea sa ma joc cu el dar nu stiu cum, ii plac margelele cuiele.
Va rog sa imi lasati idei de jucarii sau cum as putea sa ma apropii de el.Cand ii bag degetul prin gratille de la cusca se da pe langa deget vrea mangaiat. Va rog ajutor.

2 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Il ai de mult timp? Fratemiu are ceva canari, cred, nu ma pricep. I-a luat ceva vreme sa se obisnuiasca dar acum ii lasa deschis si ies prin casa, zboara, se urca pe el. La faza cu mana cam la fel. Pentru jucarii mergi la un shop si vezi ce ti se recomanda.

| Pantiru_Stefan_1997 explică:

Il am de o luna si ceva.