| biacry a întrebat:

Am un peştişor Betta care de câteva zile nu prea mai mănâncă şi sunt îngrijorată... Ce aş putea face să-l ajut? Am citit pe net că sarea grunjoasă ar putea fi un remediu. Voi ce îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| DeeaV a răspuns:

Mai bine mergi la un pet shop si cere informatii, nu te baza pe ce scrie pe net.

3 răspunsuri:
| stefaniaaaaaa a răspuns:

Am si eu un Betta, dar ai spalat bolul cu pur pentru vase? Eu da si asa pestisorul s-a imbolnavit.Mergi la un,, Spital de pesti,, da exista asa ceva.Acolo iti vor zice ei ce are si iti vor prescrie medicamentul sau mai sigur I-ati altul ca pe acesta (cel vechi) sa-l duca la mama lui.Eu asa am facut. Sper ca te-amajutat!

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Si adica eu am un betta si am patit la fel ca ea si stiu ce scriu caci eu ajm fost la spital special de pesti si stiu ce mi-a zis sa fac DeeaV!

| AnaAnitzza a răspuns:

Pai,nu stiu ce sa zic eu am avut un porumbel care nu putea manca avea ciocul stramb si in fiecare zi l-am hranit si intr-o zi se simtea moale si a doua zi a murit eu asa cred cu animalele astea ca mor repede de la un timp nu mai poti sa tii-o vindeci nu cred.