| akarici a întrebat:

Salut, am un pui de caine de vreo 3 luni jumatate, iar acesta se simte cam rau, aseara a vomitat (ceea ce face des pentru ca mananca ca nehalitul, tin sa mentionez ca era destul de gras) iar astazi dimineata l-am gasit extrem de slabit atat mental, cat si fizic si nu mananca sau bea apa.Credeti ca as putea sa ii administrez o bucata de carbune medicinal pentru uz uman?

4 răspunsuri:
| Ellie2emma a răspuns:

Mai are și alte simptome? Doamne ferește sa nu aibă parvoviroza, câinii mici sunt mai predispuși.

| dullcat a răspuns:

Mergi urgent la medicul veterinar! Nu administra aiurea remedii pentru oameni.

| Violleta2022 a răspuns:

Un catelus de 3-6 luni trebuei sa aiba 5-6 mese pe zi, iar daca tu nu-i dai pe saturate, este normal sa manance atat de repede, ca nehalitul si sa i se faca rau, vomitand.
Hraniti cainele mai des si nu va mai voma. Puneti-i si apa proaspata langa el, sa bea cat de des vrea si nu-l tineti in soare ca i se poate face rau d ela caldura prea mare.

Da, carbunele medicinal este foarte bun pentru starea lui de voma.

| StoicAnalysis a răspuns:

Du-l la veterinar daca nu stii ce sa faci sau ce are...