| gGrigore a întrebat:

Salut, as dori sa-mi iau un caine...insa am o dilema.
Doberman sau Rottweiler?
Locuiesc la tara, thx.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti iei Rottweiler, deoarece cainii Rottwiler sunt foarte inteligenti si pot fii foarte buni caini de paza si poti sa il dresezi foarte usor. dar ai grija ca strainii pot fii intampinati cu o reactie agresiva din partea cainelui. confused. eu zic ca arata mult mai bine ca un Doberman

3 răspunsuri:
| Anonims987 a răspuns:

Pai ar fi bun un rottweiler

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Rottweilerul mi se pare mai potrivit

| Adry05 a răspuns:

E mai bun Rottweiler pentru paza, clar nu se mai apropie vreun hot de casa ta. laughing Si daca il cresti bine, intr-un mediu plin de dragoste sunt destul de iubitori si afectuosi.
Are matusi-mea o catea rottweiler cat e de mare si de fioroasa dar cu ei e asa o scumpete si daca o ignora mai mult timp incepe sa planga. laughing