| Anonimopt a întrebat:

As vrea sa îmi i au o Șhinshila ( sau cum se scrie ), dar pe langa asta mai am și două Nimfe, 2 broscuțe țestoase și un porcușor de guineea. Nu știu dacă mă va lăsa mama, tata sigur ma lasă. Cum credeți că o pot convinge pe mama?

Răspuns Câştigător
| SLexuS a răspuns:

Pai sunt prea multe animale, dar totusi daca iti doresti acest sobolan sau ce o fii asta, arata in primul rand ca poti avea grija de animalele care le detii acum, mai astepti ceva timp, vede ca esti in stare sa ai grrija de dansele, iar apoi incepi sa ii spui mamei tale ca iti doresti acest sobolan-veverita, sau ce o fii, ii spui ca esti in stare sa ai grija de acesta, ca stii toate riscurile, ca o sa ai grija pana se acomodeaza, si sa iti dea o sansa, ca oricine merita o sansa.
Sper ca te-am ajutat, daca da, astept o funda.

| Anonimopt explică (pentru SLexuS):

Mama presupun că știe deja că eu am o responsabilitate enorma pentru ele și că le îngrijesc bine, dar cred că nu mai accepta pentru că le țin Intr o camera ( nu am unde altundeva ). O sa incerc și sper sa reușesc. Mulțumesc mult pentru răspuns

1 răspuns: