| BuffaloSoldier a întrebat:

As vrea sa imi iau un caine Akita Inu. Ati putea sa imi dati ceva informatii daca e jucaus, cuminte etc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mariamarialove13 a răspuns:

Salut! Eu am un caine Akita Inu si e foarte jucaus. Este bine sa te joci cu el jocuri distractive si usoare, nu de bataie sau violenta. Daca te joci cu el, e foarte foarte cuminte. De exemplu, eu il am de cand avea 5 luni. La inceput il recompesam mult si il rasfatam cand facea lucruri bune si cand era cuminte, iar acum il recompensez cand facem mici pauze, caci el e tot timpul activ pe parcursul zilei. L-am dresat in timp de 2 luni, cam o data la 2-3 zile ii aratam ceva nou de facut. Acum are 1 an si 4 luni. Asa ca, sper ca ai inteles : cainii de aceasta rasa sunt super cuminti daca ii inveti de la inceput cum sa se comporte frumos, e jucaus cat cuprinde happy. Despre educatia lor... ce sa mai zic... ii dresezi usor. La inceput cu porucile : sezi!, culcat!, fugi!, stai in 2 labute! etc... Sper ca te-am ajutat! Daca mai vrei informatii, pot sa ma mai intrebi.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este cainele meu preferat big grin

| DumnezeuTatal a răspuns:

Doge puppy dog eyes

| Trumpinator a răspuns:

Este foarte jucaus, o prietena are unul, si l-am vazut odata, si foarte dragut de asemenea happy

| Cossta a răspuns:

Depinde de fiecare atributele astea...intrebi de parca ar fi vreun obiect...

| serj007 a răspuns:

Akita Inu e un câine foarte simpatic!
E foarte jucăuș si perfect pentru copii (si nu numai).
Se dresează ușor, e sociabil, e inteligent si ascultător, singura problema ar fi vara, cand trebuie sa facă baie cel putin 1 data/săptămana. in rest, e un câine foarte fain!

funda?