| danutz547 a întrebat:

As vrea sa le adresez o intrebare celor carora au o pasiune pentru pescuit, ca si mine.Maine ma duc la pescuit pe Bistrita.Stau in Piatra Neamt asa ca e aproape,ce pluta ar trebui sa am si cam ce carlig? Si as mai vrea sfaturi despre cum si unde sa lansez, sa dau la fund sau nu? Nu prea le am asa de bine pentru ca nu am fost niciodata la ape mai mari sa pescuiesc.Dau funda! big grin :*

Răspuns Câştigător
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Pai pluta nu conteaza prea mult o alegi in functie de valuri ca sa se vada. carligul se alege in functie de ce pesti sunt acolo ex vrei sa prinzi sabioara pui un carlig mic vrei sa prinzi un rechin pui un carlig mare cat capu tau de mare big grin unde sa lansezi de prefferabil langa un boschet ceva pentru ca pestele sta prin boscheti pe acolo sa haleasca sa dai la fund sau nu... depinde ca in general daca dai pa fund prinzi mai rar dar mai mare iar daca dai la apa mai mica prinzi mai des dar mai mic... asta se incearca pe loc acolo daca dai la fund si vezi ca te ia somnu si nici o tacaneala nimic big grin mai schimbi nivelu apei/momeala si tot asa pana prinzi un crap de foame un somn de 2 ore. ceau fir intins