| tonic11 a întrebat:

Astazi mi-am luat un caine Labrador. Are 7 saptamani. Cand l-am luat ni s-a spus ca astazi a fost vaccinat si ca i s-a facut deparazitare interna. Totusi, cand am ajuns acasa cu el am constatat ca are purici. Intrebarea mea este daca pot sa folosesc o solutie impotriva puricilor chiar daca astazi a fost vaccinat. Sunt niste riscuri daca a fost vaccinat?

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Fa-i doar o baita, deocamdata.Si,cum..ni s-a spus? Nu srie in carnet, are stampila pe timbru? Mai bine iei vaccinarile de la inceput daca n-ai incredere, ca multi mint ca-i vaccinat doar ca sa-i vanda. Urmareste-i mersul mereu ca e jale cu labradorii, sunt predispusi la displazii.

| viotedy a răspuns:

A,uitam..sa-ti traiasca.

| Osirius a răspuns:

Presupun ca puricii sunt paraziti externi, nu interni. Problema nu e de vacinarea din aceeasi zi, ci de solutia in sine care poate fi toxica si riscanta daca are doar 7 saptamani.