| Emmanu3l a întrebat:

Salut azi pisica mea a facut pui 5 mai exact si vrea sa stiu dupa cat timp vor putea pui sa mearga sa manance si dupa cat timp sa incep sa le caut un camin mersi mult

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Dupa 3 zile vor merge si dupa cateva saptamani vor manca si atunci poti sa le cauti si un camin de casa.

| Emmanu3l explică (pentru Elena9328):

Pai pana la sfarsitul lui iunie e de ajuns? atunci cred eu ca ii pot da.tu ce spui?

| Elena9328 a răspuns (pentru Emmanu3l):

Da atunci e chiar perfect happy

6 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, in primul rand felicitari pentru puiuti si sa ai multa grija de ei. Mananca exclusiv lapte de la mama lor in prima luna de viata, apoi poti incepe diversificarea cu mancare speciala pentru juniori: la inceput plicuri de mancare umeda si treptat se adauga si bobite, dar tot pentru juniori. Iti recomand marca Royal Canin, Whiskas-ul NU e bun (citeste tu pe net mai multe detalii de ce). Foarte important: sa nu le dai lapte de vaca, pot face intoleranta la lactoza. Poti incepe sa le cauti camin de cand au ochisori, ca sa le faci si poze pentru noii stapani, dar de dat este recomandat sa o faci la macar 2 luni. Daca sunt dati inainte de aceasta perioada, separarea va fi mai grea si este riscul de a fi niste pisoi care musca stapanul, pentru ca in timpul in care stau cu fratii ei isi testeaza limitele si invata ca nu au voie sa muste, pentru ca vor fi muscati inapoi, ori daca ii dai prea devreme nu mai invata acest lucru si o sa aiba probleme de comportament.

| Emmanu3l explică (pentru IrinaAndreea):

Multumesc mult de tot happy

| IrinaAndreea a răspuns (pentru Emmanu3l):

N-ai pentru ce, eu asa am patit cu pisicuta mea (cea din poza). Am luat-o la 6 saptamani si ma mai musca si azi. laughing

| sergeloo a răspuns:

2 saptamani