| leo_9032 a întrebat:

Salut catelusa mea nu mai mananca si vomita verde are aproape 2 ani si este Tekel pliz ziceti-mi si mie ce sa fac dau funda si vot

7 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Leo, si eu zic ca ar trebui neaparat sa o vada medicul veterinar. Sper ca animalul tau sa se faca sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Las-o să vomite, așa elimină ceea ce îi face rău și e în stomacul ei. Pune-i în apropiere apă proaspătă, la temperatura camerei, dar nu o forța să bea. Cheamă veterinarul sau dă telefon la un cabinet veterinar și întreabă ce e de făcut. Fii calm, e tânără și organismul poate lupta, dar nu o lăsa fără ajutor medical.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Sa o duci la veterinar.

| Maarina a răspuns:

Du-o la veterinar! Sigur o sa te ajute. Tu nu prea ai ce sa ii faci...

| ralu2 a răspuns:

Ar trebuii sa o duci la veterinar.Pot fi foarte multe cauze, poate are doar indigestie sau ceva mai serios.Altfel e suparata/fara chef? care e starea ei generala?

| AnaMaria101 a răspuns:

Du-o urgent la veterinar! Motanul meu, de asemenea, nu manca si vomita verde, din cauza ca mancase un soarec care la randul lui a fost otravit. Nu a supravietuit caci am mers la veterinar prea tarziu

| MrZbyy a răspuns:

Sa o duci la veterinar si inainte de asta, mergi cu ea la o plimbare pentru ca ea va manca niste plante (iarba cainelui) si va vomita iar dupa aceea va face un stop si nu va mai manca 2-3 zile daca nu incepe sa manance sa o duci la veterinar, pentru ca si eu am avut aceasta problema si si-a revenit fara sa il duc la veterinar.