| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre numerele de circ cu animale?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu-mi place de nici un fel circul cu dresura de animale. Imi lasa un gust amar.
Mereu am senzatia, ca animalele sunt foarte chinuite si fac totul impotriva vointei lor, si sunt convinsa, ca nu e doar senzatie. Plus, sunt foarte constienta, de cate ore de dresaj a fost nevoie, ca sa existe numarul respectiv, de cate ore de chin pentru animale. Si totul pentru ce? Doar ca sa distreze omul de rand si sa aduca profit? Trist...

4 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Mi se pare ca animalele sunt putin chinuite
Poate putin mai mult.

| MeGustaaa a răspuns:

Sunt chinuite nu sunt de acord uneori leilor li se smulg dintii si ghearele e crud

| abernader a răspuns:

Sunt spectaculoase dar necesita un sacrificiu mult prea insemnat pentru bietele necuvantatoare; un deliciu pentru spectatori bazat pe barbarism.

| Jessica a răspuns:

Buna.
Mie mi se face mila de animale cand vad... Mai ales ca animalele nu se dreseaza deloc usor si le ameninta cu biciul.