| Fiona35 a întrebat:

Salut cum pot sa o conving pe mama sa imi ea un catel, ea uraste animalele?

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Poate daca il primesti cadou de ziua ta o sa ai mai mult noroc cu ea. Cunosc 2 cazuri in care a mers.

| ioanaAn a răspuns:

Daca stai la bloc o sa fie cam greu sau chiar imposibil sa o convingi. Nu este chiar asa usor sa ai grija de un animal la apartament. Sa ai un caine implica si responsabilitati nu e doar faza ca woow ce dragut e si hai sa-l mangai. Trebuie sa ai mare grija si la igiena lui.
Din moment ce le uraste fii sigura ca are construit un set de principii solide si cum e si adult mai greu...

| Fiona35 explică:

Mersi, o sa mai incerc.

| Kittylover2011 a răspuns:

Eu te-asi sfatui sa-i spui mamei tale lucruri frumoase despre caini.Ca de exemplu : "Mama cainele este un animal inteligent care stie ce sa faca.El o sa ne pazeasca, si nu o sa lase pe nimeni strain sa intre la noi in casa.Nu este pretentios la mancare, i putem da resturile de mancare.Este usor de dresat si o sa ne faca sa radem"Iar daca mama ta va spune ca are microbi tu ar trebui sa-i zici "Microbi? Nici vorba de asa ceva.Cainii sunt mai rezistenti ca oameni la ei"Cea ce este adevarat!

| buni55 a răspuns:

Pune-o in fata faptului implinit...totdeauna asta merge...te asigur ca il va iubi mai mult decat tine. da-mi vesti!

| LaiaMellmark03 a răspuns:

Daca stai la bloc orice i-ai spune despre luarea unui caine o sa o enerveze pentru ca face mizerie si trebuie sa-l scoti afara etc. dar daca ai vreo ruda care sta la casa o poti convince sa luati un caine care sa sta acolo si tu sa te duci in fiecare zi... bla, bla, bla... si daca iti ia mai e doar un mic pas pana la pastrarea lui la tine permanent!